БІБЛІОТЕКА

КОМАНДА

  • Анастасія Перевертень, учениця 10 класу Скандинавської гімназії м.Києва
  • Ольга Вієру, директор БФ «Мистецький Арсенал», експерт ДД
  • Вероніка Селега, засновник ГО «Бібліотека майбутнього», експерт ДД

ЩО ЗРОБЛЕНО

  • Розроблено і створено сучасний та комфортний простір у бібліотеці
  • Розроблено спеціальні активності, програму освітніх та ігрових заходів у бібліотечному просторі для відвідувачів різного віку

НАША МЕТА

  • Сприяння актуалізації бібліотек та підвищення інтересу до бібліотеки
  • Формування погляду на бібліотеку як на сучасний освітній та комунікативний простір

ЩО ХОЧЕМО ЗМІНИТИ

  • Низький рівень відвідуваності бібліотек
  • Недостатній інтерес молоді до бібліотеки
  • Консервативні підходи, види та форми послуг бібліотек

ЯК МИ РЕАЛІЗОВУВАЛИ ПРОЕКТ

5 квітня було відкрито оновлений простір Бібліотеки №11 Центральної бібліотечної системи Подільського району м.Києва. Під час заходу було презентовано освітній ігровий простір, створений для бібліотеки у рамках програми «Дитяча Демократія».

Проект покликаний сприяти задоволенню потреби жителів міст у безкоштовному громадському просторі, що надає нові можливості для освітнього процесу та пізнавального дозвілля.

Для досягнення даного результату ми:

Відвідали більше десяти столичних бібліотек у різних районах міста. Поспілкувалися зі співробітниками та відвідувачами закладу.
Дослідили проблематику, потреби та мотивацію щодо застосування нових форм роботи.

Побували на відкритті оновленої Бібліотеки імені Валі Котика, яку презентували як сучасний бібліотечний хаб.

Наступним кроком був пошук бібліотеки, якій би було цікаво стати платформою для нашого проекту. Ми провели ряд зустрічей-консультацій та перемовини з декількома закладами.

Виходячи з концепції проекту та вмотивованості персоналу, вирішили співпрацювати з Універсальною публічною бібліотекою №11.


Відвідали бібліотеку, познайомилися з директором та колективом, домовилися про співробітництво та обговорили плани підготовки проекту.

Розробили структуру освітнього простору та можливі активності. Для цього провели зустрічі з архітектором та дизайнером, обговорили існуючі активності та генерували власні ідеї щодо створення ігрових форм.

Склали детальний перелік усіх можливих активностей.

Розробили ескізи сучасної та екологічної мебелі, ігор «Моя книга», «Моя бібліотека» та інших активностей. Склали перелік цікавих настільних ігор для придбання та передачі бібліотеці.

Знайшли компанії, які виготовили гру «Моя книга» та архітектурну гру «Моя бібліотека», дитячі меблі.
Завдяки грі «Моя бібліотека» можна відчути себе у ролі архітектора публічного простору сучасної бібліотеки, зібравши свій унікальний проект з набору архітектурних елементів та різноманітних меблів.
Завдяки грі «Моя книжка» можна стати письменником та ілюстратором власної книги.

Художниця Олена Науменко створила для простору магнітну інсталяцію «Неконтрольований живопис» та художній конструктор для дітей «Uartist».

Запросили учасників програми «Дитяча Демократія» та друзів на відкриття оновленої бібліотеки. Під час заходу передали бібліотеці розроблені командою авторські інтерактивні ігрові форми, інсталяції та необхідне облаштування, поспілкувалися з представниками ЗМІ та відвідувачами.

З НАМИ ПРАЦЮВАЛИ

Експерти ДД Ольга Вієру та Вероніка Селега, дизайнерка Даша Подольцева та архітекторка Олена Орап, художниця Олена Науменко, директор Елеонора Ліхторович та колектив бібліотеки №11, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Подільського району Людмила Сабардіна, менеджер програми ДД Катерина Макарова, уся команда Бюро змін «Дитяча Демократія. Київ».

Завдяки широкому колу комунікації проект «Бібліотека» реалізується у співпраці з Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини Подільської районної в місті Києві державної адміністрації та Універсальною публічною бібліотекою №11 Центральної бібліотечної системи Подільського району.

ЦЕ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ

Створені у рамках проекту «Бібліотека» активності є прототипами, які можуть використати усі охочі. Ви можете виготовити готові рішення за запропонованими ескізами і кресленнями, а можете розробити власні ігрові форми.
Також ви можете розробити власну освітню програму і втілити її у бібліотеках вашого міста.

Гра “Моя книга”
Гра “Моя бібліотека”

Успіху, друзі!